Doporučený postup

12. 10. 2020

Vážení,

na základě Doporučeného postupu č. 14/2020 MPSV - Doporučení pro aplikaci krizového usnesení Vlády ČR ohledně zákazu návštěv a zákazu vycházení, ze dne 12. října 2020, Vás informujeme o nových vládních opatřeních spojených s epidemiologickou situací.

Prvním přínosem pro nás, jako pro poskytovatele, je pracovní povinnost studentů sociálních a příbuzných oborů, kteří budou vypomáhat s péčí a klidným chodem domova.

Z tohoto důvodu se obracíme na studenty, kteří hledají vhodná zařízení, kde by mohli být nápomocní, ať se obrátí na vedení domova

(Bc. Zdenka Jordánová, e-mail: jordanova@dsuvaly.cz, tel.: 281 980 919).

Dalším, ne moc pozitivním opatřením, je zavedení striktních pravidel pro naše klienty. A to především zákaz vycházení (netýká se nutných návštěv lékařů, apod.) Toto nařízení se bohužel týká i těch klientů, kteří jezdí na víkend k rodinám. Chápeme, že je to velké omezení, ale doufáme, že se setkáme s porozuměním. Tyto opatření nejsou a nebudou jednoduchá jak pro klienty, tak pro rodinné příslušníky, ale i pro naše zaměstnance. Proto opravdu věříme, že tuto situaci pochopíte a společně to zvládneme. Musíme myslet na to, že veškerá opatření jsou zavedena hlavně na ochranu našich klientů. Doufáme, že se tato situace v nejbližších dnech uklidní a budeme se moci vrátit zpět k rezervačnímu systému návštěv.

Stále samozřejmě platí, že je možné donést rodičům či prarodičům balíček s věcmi, které jim udělají radost. Ať už se jedná o něco dobrého, časopis, fotografie nebo dopis. Vše si od Vás převezmeme, necháme projít dezinfekcí a poté předáme dotyčnému klientovi. Berte však na vědomí, že tato procedura zabere nějaký čas, tak prosíme, nenoste věci, které jsou potřeba ihned zkonzumovat (podléhají okamžité zkáze.)

 

S pozdravem

Bc. Zdenka Jordánová, ředitelka DS Úvaly