Domov pro seniory

Naším posláním je snaha o vytvoření bezpečného a příjemného prostředí.

Cílová skupina Domova

Pobyt je vhodný zejména pro ty, kteří již nemohou zůstat v domácím prostředí, nedokáží se o sebe postarat  ani s pomocí rodiny, ani terénních sociálních služeb.

Kapacita Domova

Kapacita Domova pro seniory je 47 lůžek.

Provoz Domova

Služby jsou poskytovány 24 hodin denně a to celoročně.

Jak probíhá proces postupu přijetí

Poskytované služby

Ubytování

Domov seniorů Úvaly nabízí ubytování v jednolůžkových (5) a ve dvoulůžkových pokojích (21). Dvoulůžkové pokoje jsou dvojího typu - se zvýšenou péčí a bez zvýšené péče. Pokoje jsou vybaveny základním účelovým nábytkem, je-li zapotřebí, tak kompenzačními pomůckami, lednicí, některé disponují balkonem. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení.  Dále může senior využívat např. čajovou kuchyňku, společenskou místnost, kuřárnu, venkovní prostory domova (terasu či zahradu).

Stravování

Domov seniorů Úvaly zajišťuje celodenní stravu ve vlastní kuchyni. Vaří se zde jídla přizpůsobená potřebám uživatelů (dieta normální - racionální, diabetická, žlučníková, šetřící) a pokud je třeba, DS je schopen zajistit uživateli i dietu individuální. Ve všední dny si mohou uživatelé vybrat ze dvou hlavních jídel (obědů i večeří). Pitný režim je zajištěn v čajových kuchyňkách na patrech, kde je celodenně k dispozici slazený a neslazený čaj. Senior se může stravovat v hlavní jídelně, v čajových kuchyňkách na patrech či na pokoji (to záleží na jeho přání a potřebách).

Sociálně zdravotní péče

Služby sociálně zdravotní péče jsou uživateli v Domově seniorů Úvaly poskytovány průběžně 24 hodin denně po celý rok a po dobu platnosti Smlouvy o poskytnutí služeb sociální péče v DS Úvaly (dle §49 zák.108/2006 Sb.). Služby poskytuje odborný personál.
Léčebnou a preventivní péči garantuje v domově obvodní lékař, který dochází do domova každou středu nebo dle potřeby.

Rehabilitace

Skupinové či individuální cvičení, lze využít Soluxu, magnetoterapie, ultrazvuku či masážní vany, kvalitní ošetřovatelská rehabilitace a masáže.

Fakultativní služby

  • Dopravu Klienta a jeho věcí do nebo z místa, které označí
  • Zajištění pedikúry profesionálním pedikérem (ceník dle pedikéra).
  • Zajištění holiče a kadeřníka včetně možnosti doprovodu (ceník dle kadeřníka  a holiče)
  • Kopírování listin
  • Využívání funkce vířivé vany a malé vířivky na masáž nohou

Kultura a volný čas

V Domově seniorů Úvaly se snažíme klientům zpříjemnit jejich volné chvíle, proto domov nabízí mnoho aktivit. O aktivizační činnosti se starají sociální pracovnice, rehabilitační pracovnice a pracovnice v přímé péči. Některé akce pořádá domov ve spolupráci s dalšími subjekty (ZŠ, MŠ a kulturní organizace).
top